Fudbaleri Borca i Zrinjskog podijelili su bodove u derbi susretu 6. kola Premijer lige BiH od ekipe Zrinjskog.

Na stadionu Pod Bijelim Brijegom u Mostaru rezultat je bio 1:1.

Gledali smo izuzetno zanimljivo prvo poluvrijeme, gdje su spuštenih gardova ušle i jedna i druga ekipa. Imali su i Borac i Zrinjski svoje šanse da dođu do prednosti, ali se igra uglavnom vodila na sredini terena.

Zrinjski do prednosti dolazi u 28. minutu susreta kada je pogriješio štoper crveno-plavih Jurih Karolina i smušeno reagovao, a njegovu grešku iskoristio je Josip Ćorluka, oduzeo mu loptu, našao se sam pred golom Borca i smjestio loptu u mrežu Borca.

Sa tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Borac je krenuo dosta ofanzivnije u nastavku, Zrinjski je očekivano prepustio posjed ekipi Borca, ali crveno-plavi nisu uspijevali da u posljednjoj trećini naprave konkretnu akciju.

Odlučio je Mladen Žižović da na teren pošalje najnovija pojačanja Sandija Ogrineca i Đorđa Despotovića, a upravo ovaj tandem donio je izjednačenje Borcu.

Igrao se 86. minut kada je Ogrinec probio po lijevoj strani, preciznim dodavanjem pronašao despotovića koji sa 10-ak metara smješta loptu u gol Zrinjskog za konačnih 1:1.