Fudbaleri Crvene zvezde oprostili su se od daljeg takmičenja u Evropi nakon što su večeras poraženi od ekipe Jang bojsa rezultatom 2:0 u utakmici G grupe Lige šampiona.

Pred crveno-bijelima ostala je još jedna utakmica u posljednjem kolu, 13. decembra, u kojem dočekuju Mančester Siti, ali ona neće imati takmičarskog značaja.

Beograđani su ostali na samo jednom bodu, osvojenom u prvom susretu sa večerašnjim protivnikom kada je u Beogradu bilo izjednačeno, 2:2. Jang bojs sada ima četiri boda.

Crvena zvezda je mogla do vođstva u Švajcarskoj već u 4. minutu, ali je u situaciji jedan na jedan Šerif Ndiaje šutirao pravo u golmana domaće ekipe Antonija Raćopija.

Samo minut kasnije Ndiaje je imao novu šansu, ali je loše šutirao glavom sa peterca poslije centaršuta Hvanga.

Treću odličnu šansu Zvezda je propustila u 6. minutu, Osman Bukari je iskosa sa desetak metara, šutirao preko gola.

Kazna za promašaje goste je stigla u 8. minutu, poslije kornera Filipa Ugrinića sam je na drugoj stativi ostao Benito, šutirao je prema golu, a lopta se od Koste Nedeljkovića odbila iza leđa Omrija Glazera.

U 24. minutu Bukari je imao najbolju moguću šansu, poslije kontranapada je trčao sam ka golu domaćina, ali je u ključnom trenutku dao jači for pa ga je zaustavio golman domaćih Raćopi.

Samo pet minuta kasnije Zvezda je ponovo kažnjena za promašaj, Luin Blum je udarcem sa 15 metara precizno šutirao i lijevom nogom poslao loptu u mrežu Zvezde.

U drugom poluvremenu Zvezda je nastavila da prijeti, ali njeni igrači kao da su bili ukleti i nisu uspijevali da zatresu mrežu protivnika.

In Beom Hvang je u 87. minutu iznenadio sve i iskosa šutirao. Pogodio je bližu stativu, ali lopta se odbila izvan gola. U toku te akcije je nezgodan udarac u predjelu stomaka dobio Jovan Mijatović, ali prekršaj nije sviran.

U 61. minutu Bukari probija po desnoj strani i odigrava povratnu loptu ka Jovanu Mijatoviću, koji se sjajno oslobađa čuvara, neometan šutira, ali pored stative.

Nova šansa dva minuta kasnije… I nova bruka. Kraso šutira iz veoma dobre pozicije, ali je udarac bio previše mlak da bi savladao golmana domaćih.

U 72. minutu umalo da Jang Bojs poveća prednost. Žan-Pjer Ensam je ostao sam između dvojice fudbalera Zvezde. Uputio je udarac glavom kamerunski napadač iz povoljne situacije, ali lopta odlazi pored stative.

Svega tri minuta kasnije novi promašaj Zvezde. Rodić je sjajno centrirao, pronašao Mijatovića, koji očajno zahvata loptu glavom.

To je do kraja meča bilo manje-više sve.

U drugom meču grupe Mančester Siti je savladao Lajpcig sa 3:2 nakon što je na poluvremenu gubio rezultatom 0:2.