Fudbalska reprezentacija Portugala nije uspjela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je u četvrtfinalu poslije penal lutrije eliminisana od selekcije Francuske.

Iako je zatresao mrežu u penal seriji, jedan od tragičara meča bio je i Kristijano Ronaldo, koji je u produžecima promašio veliku šansu.

Portugal i Francuska sastali su se u Hamburgu, a tokom 120 minuta fudbala se mreža nijednom nije zatresla, pa je pobjednik riješen izvođenjem penala. Taj segment igre pripao je Francuzima, koji su slavili sa 5:3, zahvaljujući promašaju Žoaa Feliksa, piše Sportal.

Međutim, vrlo lako je moglo da se desi da do penala ni ne dođe, samo da je Ronaldo bolje šutirao sa nekoliko metara tokom prvog produžetka. Tim promašajem je Ronaldo samo potvrdio da definitivno nije u prepoznatljivoj formi, što se može pripisati i krštenici, jer ima punih 39 godina.

Inače, ovo je Ronaldu bilo 11. veliko takmičenje u karijeri, a ujedno i prvo na kom nije uspio da postigne makar jedan gol. Prethodno se u strijelce upisivao na po pet šampionata Evrope i svijeta, ali mu to ovog puta nije pošlo za rukom.

Ronaldo je u Njemačkoj odigrao više od osam sati fudbala, ali kao najistureniji igrač u postavi Portugala nije uspio da zatrese mrežu. Kristijano je na terenu proveo po 120 minuta protiv Francuske i Slovenije, odnosno po 90 u duelima sa Češkom i Turskom, dok je iz igre izašao samo protiv Gruzije, u 66. minutu.

Za sve to vrijeme Ronaldo je upisao samo jednu asistenciju, kod gola Bruna Fernandeša za 3:0 protiv Turske, ali i promašio penal protiv Slovenije pred kraj prvog produžetka osmine finala. Prema tome, definitivno se može reći da jednoj velikoj karijeri polako dolazi kraj.