Predsjednik PSS i gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković rekao je da najoštrije osuđuje čin paljenja zastave Republike Srpske i pozvao je nadležne institucije da hitno istraže ovaj slučaj i pronađu odgovorne.

-Ovo ne smije biti još jedan u nizu slučajeva koji će ostati bez adekvatne reakcije, jer svaki put kada institucije izostanu, šalje se poruka da su ovakve provokacije dozvoljene. Paljenje zastave Republike Srpske nije samo bezočan napad na njen simbol, već i na dostojanstvo, identitet i osjećanja srpskog naroda, koji je ravnopravan i konstitutivan narod u BiH. Napadi na simbole nikada nisu put ka dijalogu, već pokušaj produbljivanja podjela i podsticanja novih tenzija – naveo je Stanivuković i dodao:

-Ne smijemo dozvoliti da ovakvi postupci ugroze teško građeni mir. Uzvici, poruke i postupci koji šire mržnju i netrpeljivost podsjećaju na obrasce koje smo već gledali i koji nikome u BiH nisu donijeli ništa dobro. Zato je važno da institucije pokažu da zakon važi jednako za sve i da će svaki napad na nacionalne simbole biti sankcionisan, te da ovakve opasne provokacije usmjerene prema Republici Srpskoj i srpskom narodu nisu i ne smiju biti prihvatljive – rekao je on.