Stanivuković obišao Fabriku vode: Oko 98 odsto stanovništva Banjaluke ima uredno vodosnabdijevanje
Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković obišao je danas Fabriku vode u Novoseliji, kako bi se uvjerio o stanju u vezi sa vodosnabdijevanjem na teritoriji cijelog grada.
– Dvocifren broj rezervoara i pupmpnih stanica na teritoriji grada uredno funkcionise. Oko 98 odsto stanovništva Banjaluke ima uredno vodosnabdijevanje. Ipak mi gledamo šta možemo da uradimo za ovih nekoliko odsto jer naš cilj je da snabdijvanje vodom bude stopostotno uredno na kompletnoj teritoriji grada – poručio je gradonačelnik.
Kako je istakao, po stupanju na dužnost Banjaluka se suočavala sa izazovima oko vodosnabdijevanja i u Bronzanom Majdanu, Melini, selima na platou Manjače, Donjim Kolima, Rekavicama, Sitnici, Vujanovcu, Krminama, visinskim zonama Bočca, Racunama, Krupi na Vrbasu i drugim mjestima, ali je gradska administracija uložila u ove projekte i trajno riješila pitanja vodosnabdijevanja u ovim dijelovima grada.
-Danas u svim ovim dijelovima grada imamo uredno i stabilno vodosnabdijevanje – naglasio je Stanivuković.
Govoreći o mjestima gdje su evidentirani izazovi sa vodosnabdijevanjem gradonačelnik je rekao da trenutno postoje izazovi na rezervoarima Prijakovci i Ramići, zbog čega je Vodovod uveo kontrolisanu isporuku vode.
– Parnim danima voda će biti isporučivana potrošačima koji se snabdijevaju s rezervoara Ramići, a to su dijelovi naselja Dragočaj, Ramići i Prijakovci. Neparnim danima voda će biti isporučivana potrošačima koji se snabdijevaju s rezervoara Prijakovci, a to su naselja Barlovci, Potkozarje, Piskavica, Verići, Mišin Han i Prijakovci. Ipak moram da naglasim da su u toku radovi na izgradnji sistema Tunjice 1 i 2 i da dajemo sve od sebe da ubrzamo dinamiku i da prije roka, odnosno već tokom avgusta sistem bude u funkciji – rekao je on.
Podsjetio je da gradska administracija više godina predlagala ovaj projekat, ali da nije bilo sluha u Skupštini Grada sve do marta ove godine.
-Odmah po usvajanju odluke pristupili smo svim procedurama i započeli radove, te ćemo dati sve od sebe da ih završimo i prije roka. Nadležne službe nastavljaju da prate stanje i vremenske prilike i preduzimaju mjere, kako bi se sistem potpuno stabilizovao, a stanovništvo dobilo uredno vodosnabdijevanje – zaključio je on.
Direktor preduzeća „Vodovod a.d. Banjaluka“ Radovan Majkić istakao je da u fabrici vode trenutno ima dovoljna količina vode, te da , sa tehničkog stanovišta, jedini izazov predstavlja vodosnabdijevanje potkozarskih sela.
– Kako je i sam gradonačelnik potvrdio radovi na izgradnji vodovodnog sistema Tunjice 1 i 2 sa promjerom fi700 teku planiranom dinamikom i uvjeran sam da nakon završetka radova građani potkozarskih sela više neće imati izazove sa vodosnabdijevanjem – rekao je Majkić.
On je podsjetio da su se sa sličnim problemom suočavali ljudi na platou Manjače, istakavši da je to okončano izgradnjom sistema „Banjica“.
-Na ovoj lokaciji smo ugradili sve što je bilo potrebno i sada imamo uredno vodosnabdijevanje. Ovom prilikom molim građane potkozarskih sela za strpljenje, jer čim budu okončani radovi više se neće susretati sa ovim izazovima. Iako u ovom trenutku dva odsto stanovništva nema vodu, za nas je to ozbiljan broj. Stabilnost sistema narušena je ove godine za samo tri dana, a isključivo usljed neracionalne potrošnje, zbog čega još jednom apelujemo na stanovništvo da racionalno troše vodu – rekao je direktor Vodovoda.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima. Pridružite se našoj zajednici na Viberu.