Stanivuković na slavi Vojske Republike Srpske: Žrtva boraca obavezuje nas da čuvamo istinu i slobodu
Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković prisustvovao je danas krsnoj slavi Vojske Republike Srpske, odnosno Trećeg pješadijskog Republika Srpska puka, koja je molitveno proslavljena u manastiru Miloševac kod Prijedora.
Tom prilikom Stanivuković je istakao da je Vojska Republike Srpske dala nemjerljiv doprinos u odbrani srpskog naroda i stvaranju Republike Srpske.
– Žrtva više od 26.000 boraca, čija su imena uklesana na Centralnom spomen-obilježju koje smo nakon decenija čekanja izgradili, trajno nas obavezuje da čuvamo istinu, njegujemo kulturu sjećanja i sa ponosom prenosimo zavjet slobode budućim generacijama – poručio je Stanivuković.
On je naglasio da Vidovdan i ovakvi događaji podsjećaju na značaj jedinstva, vjere i poštovanja prema svima koji su svoje živote ugradili u temelje Republike Srpske.
– Neka nas ovaj dan podsjeti na značaj jedinstva, vjere i poštovanja prema svima koji su svoje živote ugradili u temelje Republike Srpske – zaključio je Stanivuković.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima. Pridružite se našoj zajednici na Viberu.