Gradonačelnik Banjaluke Draško Stanivuković obišao je radove na izgradnji vodovodnog sistema Tunjice 1 i 2, istakavši da je u ovom trenutku ovo jedan od najvećih i najvažnijih infrastrukturnih projekata u našem gradu.

-Mnogo nam je stalo da ovaj vodovodni sistem završimo što prije i za sada imamo zaista odličnu dinamiku. Ovaj projekat radi se kroz tri dionice, tri etape, a mi ulažemo maksimalne napore da ubrzamo dinamiku radova kako bismo okončali izgradnju vodovodnog sistema prije planiranog roka. Ovim bi ljudima u potkozarskim selima i svim korisnicima koji zavise od rezervoara Tunjice već tokom avgusta bilo omogućeno uredno vodosnabdijevanje – rekao je gradonačelnik.

On je podsjetio da je gradska administracija nekoliko godina vodila borbu za ovaj projekat, ali da je isti više puta odbijen od strane skupštinske većine.

-Od 2021. godine ovaj projekat je odbijen više puta od strane skupštinske većine predvođene SNSD-om i jednostavno nije bilo moguće započeti radove bez odluke Skupštine Grada. Odluka je usvojena u martu ove godine, a mi smo već u aprilu potpisali ugovore i sa radovima krenuli u maju. Dajemo sve od sebe da ubrzamo radove i da ljudima iz Dragočaja, Ramića, Kuljana, Prijakovaca, pa sve do Piskavice omogućimo stabilno vodosnabdijevanje tokom cijele godine bez obzira na vremenske prilike – rekao je Stanivuković.

Takođe je naglasio da je aktuelna gradska administracija uložila oko 50 miliona KM i izgradila preko 300 kilometara vodovodne mreže u posljednjih pet godina, čime se bliži cilju da uredno vodosnabdijevanje dobije 98 odsto stanovništva na području grada.