Nakon velike borbe fudbalska reprezentacija Srbije je doživjela i drugi poraz od Mađarske u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj koje se igra naredne godine.

Nakon poraza u Beogradu Orlovi su identičnim rezultatom poraženi i u Budimpešti (1:2).

Srbija je tako napravila korak unazad u borbi za plasman na toliko željeno prvenstvo Starog kontinenta, ali u preostala dva meča mogu da ovjere vizu za Njemačku.

Prvo poluvrijeme je bilo veoma efikasno. Vidjeli smo tri pogotka i još dosta prilika, prije svega u režiji Orlova. Iako je Srbija imala više dobrih prilika Mađarska je na poluvremenu vodila s 2:1. Domaćin je poveo golom Barnabaša Varge u 21. minutu meča i to nakon dvije sjajne prilike koje je propustila Srbije.

Četa Dragana Stojkovića Piksija se nije predavala pa su do izjednačenja stigli preko Strahinje Pavlovića u 33. minutu meča. Međutim samo 60 sekundi kasnije novi šok za Orlove. Mađarska je ponovo povela, ovaj put preko Rolanda Salaja koji je postigao fenomenalan pogodak.

Srbija je odlučno krenula u drugom poluvremenu i u 50. minutu su zatresli mrežu Mađarske, ali je gol Alekesandra Mitrovića poništen zbog ofsajda. Samo tri minute kasnije Mitrović je ponovo postigao pogodak, ali je opet bio u ofsajdu i Mađarska je ponovo imala mnogo sreće.

Daleko od toga da Mađarska nije imala svoje prilike u nastavku meča, a najbolje su propustili Varga koji je pogodio prečku i Bendeguž Bola koji se nije najbolje snašao nakon što je izašao oči u oči sa Vanjom Milinković Savićem. Ipak, rezultat iz prvog poluvremena nije se mijenjao.

Srbiji nakon ovog duela ostaju mečevi sa Crnom Gorom u Beogradu (17. oktobar) i u Leskovcu protiv Bugarske (19. novembra) tako da se može reći da Orlovi drže sve u svojim rukama jer sa dvije pobjede plasman na Evropsko prvenstvo ne bi trebalo da dođe u pitanje.

Mađarska je lider Grupe G sa 13 bodova iz pet utakmica, dok Srbija ima 10, ali i meč više. Za vrat Orlovima diše Crna Gora koja ima osam bodova i meč manje. Čini se da će meč ove dvije selekcije u Beogradu biti presudan za plasman na Evropsko prvenstvo.