Politička konsultantkinja Kelien Konvej sastavila je listu razloga zašto bi potpredsjednica SAD i kandidatkinja demokrata mogla da izgubi izbore u SAD.

1. Kamala, ne poznajemo te

Između kikotanja i gafova, Kamala Haris izgovori ime Donalda Trampa više puta nego što kaže inflacija ili imigracija.

I dok je mjesecima poručivala “Ja nisam Bajden” i “Ja nisam Tramp”, birači su se pitali: “Kamala, ko si ti?”

Sada se oslanja na podršku poznatih ličnosti i Baraka i Mišel Obame kako bi privukla birače od kojih su mnogi već glasali za Trampa.

2. Neuredni puč

Harisova je ozbiljno narušila svoju vezu sa još aktuelnim predsjednikom Džozefom Bajdenom. Prvo ga je pregazila, a potom okrenula leđa zajedničkoj politici.

Rezultat? Bajden koji se povremeno pojavi da podsjeti republikance da su “đubre”, a da je Harisova njegova politička partnerka u (zločinu) i, kao i on, odgovorna za razjapljenu granicu, uništenu ekonomiju i sukobe u svijetu.

3. Premalo zajedničkog sa običnim narodom

Iako se hvali da ima iskustva u stvarnom svijetu, Kamala Haris je neprekidno u vladi već 30 i više godina i to se vidi.

Zatvarala je sugrađane zbog posjedovanja marihuane, ali je ostavljala na slobodi “kvalifikovanije” i “ubjedljivije” kandidate. Možda je “odrasla u domaćinstvu srednje klase”, ali njen takozvani ekonomski “plan” ugrožava druge koji imaju slične ambicije.

4. Zabluda “teška” milijarde dolara

Novac u politici iskrivljuje stvarnu sliku. Može vam kupiti ambiciozne konsultante, ali ne i ljubav birača.

Tim Haris je uzeo preko milijardu dolara od liberala establišmenta i utrošio ih u nevjerovatno skupe političke reklame (450.000 dolara dnevno za Las Vegas sveru – najmoderniji bilbord na svijetu), umjesto da gura svog kandidata da upozna ljude koji su bitni.

5. Ne budi jednostavna – pojednostavi!

Harisova je, iz ovog ili onog razloga, uspela da “propusti” sva ključna pitanja.

Od pretjeranog naglaska na pravo na abortus, do premalo interesovanja za inflaciju, sve to – ocjenjuje analitičarka – dokazuje da je ona političarka bez prsta na pulsu javnosti.

Tramp je komplikovana osoba sa jednostavnim idejama: obezbijediti granicu. Završiti strane ratove. Smanji poreze. Vratiti energetsku nezavisnost.

Kamala je suprotno – jednostavna osoba sa komplikovanim idejama. To je i sama rekla gostujući na Si-Еn-Еnu: “Možda neću imati brz odgovor zato što ću htjeti da istražim sve.”

Nažalost, s obzirom na trenutno stanje Amerike, birači nemaju vremena za gubljenje ili čekanje.

6. Kadrovski problemi

Maltretiranje osoblja u “timu Haris” uvijek će biti problem. Fluktuacija njenog osoblja (samoinicijativno napuštanje tima) je ozloglašenih 92 procenta. Ona ne zna kako da ih zadrži – ili da ih izabere.

Izbor guvernera Tima Volca za njenog potpredsjednika bio je jedan od najgorih u političkoj istoriji. Sposobniji i kompetentniji izbor bi bio guverner Džoš Šapiro, koji je popularni lider u možda najvažnijoj državi na Kamalinom izbornom putu (Pensilvanija), a koji je takođe Jevrejin.

7. Imaj malo stila

Nakon dva pokušaja ubistva Donalda Trampa, Kamala Haris je mogla da napravi genijalan potez preuzimajući kontrolu nad istragama neuspešnih atentata. To bi projektovalo velikodušnost i predsjedničku moć.

Umjesto toga Kamala 2024 se pretvorila u Hilari 2016 – i omogućila Trampu 2024 da postane Tramp 2016, “zauzimajući” kolebljive države.

To se vidjelo i u anketama, koje su pokazale da Harisova gubi na svim “frontovima” – od medijskih nastupa, do javnih govorancija.

Poput Hilari Klinton, Kamala ima ogromnu prednost u gotovini. I poput Hilari, ona se oslanja na plaćene oglase i poznate ličnosti kako bi zamijenila nedostatak vezivnog tkiva sa biračima koji otkrivaju njenu neautentičnost, prenosi RT Balkan.