SDS traži skidanje sa OFAK-ove „crne liste“
Vršilac dužnosti SDS-a Jovica Radulović istakao je tokom razgovora sa direktorom za Zapadnu i Centralnu Evropu u Stejt departmentu Markom Flemingom i otpravnikom poslova Ambasade SAD u Sarajevu Džonom Ginkelom, da je ova stranka privržena Dejtonskom mirovnom sporazumu i da se protivi svakom pokušaju njegovog raspakivanja.
On je istakao i snažno opredjeljenje za evropski put, uz puno poštovanje Ustava Republike Srpske i Ustava BiH, saopšteno je iz SDS-a.
Kako je navedeno, Radulović je zatražio i skidanje ove stranke sa OFAK-ove „crne liste“, navodeći da su razlozi za uvođenje sankcija odavno irelevantni i ne postoje.
Sastanku su prisustvovali i funkcioneri SDS-a Milan Miličević, Darko Babalj i Želimir Nešković, prenosi SRNA.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima. Pridružite se našoj zajednici na Viberu.