Ružne i nefudbalske scene na stadionu „Elbasan arena“ na kojoj navijači Egnatije skandiraju: „Ubij Srbina“, „Ubij zakolji da Srbin ne postoji…“ što je izazvalo reakciju fudbalera i stručnog štaba banjalučkog Borca koji su zaustavili igru i prekinuli utakmicu u 12. minutu na nekoliko minuta dok se situacija i skandiranje nisu smirili.

Revanš utakmica prvog kola kvalifikacija za UEFA Ligu šampiona je počela pod velikim nacionalnim nabojem što su u albanskom šampionu i najavili nakon susreta u Banjaluci kada su Albanci prekinuli meč poslije skandiranja „Kosovo – Srbija“, prenosi Sportdc.net

Egnatija je povela 1:0 golom Ibrahimoglua u 16. minutu poslije asistencije Fangaja, a izjednačio je Jovo Lukić u 28. minutu. Inače u prva 22 minuta pokazana su tri žuta kartona, kod domaćina Džemailiju, a kod gostiju Hrelji i Vranješu.

Izjednačenje je Boecu u 30. Minute donio Jovo Lukić, a Banjalučani su šest minuta kasnije mogli i da povedu, kada se Lukić ponovo našao u izglednoj šansi.

Borac iz prve utakmice ima prednost od jednog gola.

@nezavisnenovine

Fudbaleri Borca u 21.00 igraju revanš utakmicu prvog kola kvalifikacija za Ligi šampiona. Domaćin iz Albanije i prije početka meča je načinio sramotan korak i pustio pjesme o terorističkoj OVK na stadionu, a potom se tokom utakmice čulo prijeteće navijanje.