Na meču četvrtfinala mastersa u Rimu između Novaka Đokovića i Runea Holgara došlo je do prekida meča zbog kiše.

Najbolji srpski teniser danas se na čuvenom “Foro Italiku” u Rimu bori protiv Runea iz Danske za plasman u polufinale mastersa.

Kiša pada jakim intenzitetom, tako da je odlučeno da se meč prekida.

Teniseri su otišli u svlačionicu.

Danski teniser vodi sa 1:0 u setovima, dok Đoković ima prednost od 5:4 u drugom setu četvrtfinala mastersa u Rimu.

Prvi set je u potpunosti pripao mladom Runeu koji je već u prvom gemu oduzeo servis Đokoviću. Novak je uspio da osvoji naredni servis gem, ali je Danac ubrzo stigao do duplog brejka i poveo sa ubjedljivih 4:1.

Srpski teniser je do kraja seta uspio da osvoji samo još jedan gem, a sedmi igrač planete Rune trijumfuje sa 6:2.

Na startu drugog seta obojica igrača sačuvala su svoj servis. Imao je brejk loptu Rune u trećem gemu, ali je Đoković uspio da je spasi i sačuva početni udarac.

Nakon toga Đoković je zatražio medicinski tajm-aut zbog povrede desnog lakta, a tom prilikom popio je lijek protiv bolova.

Jedan od ključnih momenata na meču dogodio se u petom gemu drugog seta kada se Đoković ponovo suočio sa brejk loptom, Đoković je poslao loptu blizu osnovne linije, Rune prekinuo poen, a sudija Lajani donio je pogrešnu procjenu i umjesto auta i brejka za Danca dodijelio poen srpskom teniseru misleći da je lopta završila na liniji.

Očekuje se informacija kada će se susret nastaviti u glavnom gradu Italije.