Tako bi se u najkraćem mogao opisati meč Novaka Đokovića i Martona Fučoviča u drugom kolu Rolan Garosa koji je srpski as dobio sa 7:6, 6:0, 6:3.

Treći teniser svijeta dobro se namučio u prvom diuelu igre koji je dobio poslije 88 minuta borbe. Iako je već na startu poveo sa 3:0 i imao priliku za drugi brejk, popustio je, a Mađar podigao nivo igre i uspio da se vrati u set. Spasao je Đoković čak osam brejk lopti, ali devetu nije… Set je ušao u 13. igru, a u njoj je srpski as gazda – 7:2.

Kao da je takav završetak skinuo teret s leđa Đokoviću koji je u nastavku bio mnogo bolji. Počeo je ponovo čisto da udara lopticu što nije bio slučaj u dobromm dijelu prvog seta. A kada je tako, jasno je da ni mnogo bolji igrači od Fučoviča nemaju velike šanse. Drugi i treći set trajali su ukupno 78 minuta, deset kraće od prvog.

Mađar je u drugom setu ostao na “krompiru”, u trećem je uspio da se vrati nakon brejka Đokovića na samom startu, ali nije imao mnogo prilike da dodatno zakomlikuje Đokovićev put ka trećem kolu.

Srpskog asa tamo čeka španski teniser Alehandar Davidovič Fokina koji je sa 3:0 (6:4, 6:3, 7:6) savladao mladog domaćeg predstavnika Luka van Aša.