Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije vraća se iz Pariza bez medalje, iako je bila jedna od najvećih srpskih uzdanica na Olimpijskim igrama.

Srpske odbojkašice su večeras poražene u četvrtfinalu od reprezentacije Italije sa ubjedljivih 3:0. Po setovima je bilo 26:24, 25:20, 25:20.

Italijanke su se tako revanširale Srpkinjama za poraz na Igrama u Tokiju gdje je Srbija stigla do bronze.

Već u grupnoj fazi (dva poraza) se vidjelo da Srbija nema željenu igru koja ih je krasila na predhodnim velikim takmičenjima. Poraz od Kine ih je već sada odveo na Italiju, što se ispostavilo kao kraj puta. Azurine su bile bolje i idu u polufinale na megdan Turskoj.

Tim Đovanija Gvidetija sjajno je otvorio meč. Sredinom seta su imali velikih plus 5 (13:8), a zatim i 19:15, sve je djelovalo dobro, ali Italijanke onda prave seriju i dolaze do 19:19. Iako je Srbija otišla na 22:20, “Azurine“ su uvele set u dramatičnu završnicu. Na kraju greška Tijane Bošković i set ide Italijankama (26:24).

Taj prvi set kao da je prelomio meč. Italijanke su bile sigurnije, s druge strane se kod srpskih dama uvukao strah i nesigurnost. Italija je drugi set dobila rutinski sa 25:20.  Isti sliku smo gledali i u trećem setu, Italija je dominirala i stigla do možda nikad lakše pobjede nad velikim rivalom.

Podsjetimo, danas su plasman u polufinale osigurale selekcije Turske, Brazila i SAD. Parovi polufinala: Turska – Italija, SAD – Brazil.