U Republici Srpskoj i FBiH od sutra je na snazi narandžasto upozorenje zbog visoke temperature vazduha koje će biti između 33 i 40 stepeni Celzijusovih.

Prema preporukama Svjetske meteorološke organizacije, stanovništvo treba da bude spremno na visoku temperaturu vazduha koja može dovesti do zdravstvenih rizika kod ugroženih osoba – starijim i vrlo mladim.