Rukometaši Borca m:tel izborili su plasman u finale Kupa Republike Srpske na završnom turniru u Višegradu. Banjalučani su u prvoj polufinalnoj utakmici savladali starog rivala Slogu 37:31 (15:12).

Od prvog minuta su izabranici trenera Irfana Smajlagića imali prednost koja je u prvom poluvremenu iznosila i plus pet, 11:6, 12:7…

Banjalučani su bolje počeli i u drugom poluvremenu u kojem su imali 20:16. Potom je uslijedio pad, pa su Dobojlije u 41. minutu prvi put izjednačili 22:22, a onda je bilo 23:23. Poslije toga razigrali su se igrači Borca m:tel i na kraju zasluženo slavili sa 37:31. Andrej Klimavec i Nedim Hadžić sa 9 golova bili su najefikasniji u pobjedničkom timu, kod Sloge 10 pogodaka dao je Stanko Stanković.
U dvorani u Višegradu u toku je svečano otvaranje 27. po redu finala Kupa Republike Srpske. Ovom prilikom prisutnima su se obratili načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević, predsjednik OO finalnog turnira Nedeljko Perišić i predsjednik Rukometnog saveza Republike Srpske Marinko Umičević. Nakon ove ceremonije biće odigrano drugo polufinale: Višegrad HED – Leotar.
Pokrovitelj finalnog turnira je Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske.