Narodni poslanik PSS/PDP Bojan Kresojević upozorio je da zatvaranje Rudnika Ljubija predstavlja još jedan dokaz pogubne politike aktuelne vlasti.

-Rudnik Ljubija – strani okupator ga je otvorio, domaći uzurpator ga zatvara. Zemlja koja leži na prirodnom bogatstvu mogla bi da živi kao Švajcarska, ali samo kada bi je vodili dobri domaćini. Umjesto da se bori za nastavak poslovanja, vlast olakšava gašenje. SNSD je nezakonito iz Fonda solidarnosti isplatio 6 miliona KM za obaveze vlasnika prema radnicima. 600 porodica će ostati bez egzistencije, a vlasnik će rasprodati imovinu – kaže Kresojević i dodaje:

-Zatvaranje Ljubije budžet će koštati dodatnih 35 miliona maraka, kako bi se nadomjestili gubici Željeznica Republike Srpske. Sve ovo plaćaće se godinama, kroz otplatu preskupih britanskih kredita. Zato cijenu loše vlasti ne plaćamo odjednom. Plaćamo je na rate – navodi Kresojević.