Fudbaleri Borca ispisali su istoriju. Banjalučki klub ima zagarantovanu grupnu fazu Lige konferencija nakon što su bili bolji od Ki Klaksvika rezultatom 3:1.

“Crveno-plavi” će nastaviti da sanjaju o Ligi konferencije

Borac je počeo ofanzivno, upravo onako kako je to i sam Mladen Žižović najavio. Sjebali su akcije i sa jedne i sa druge strane. Igrao se 17. minut kada je Nikola Srećković poslije korner akcije sjajno pogodio za vodstvo domaćina.

“Crveno-plavi” su nastavili da napadaju, bilo je tu i finih poluprilika, ali ona najizglednija desila se na samom kraju prvog dijela igre kada je Jovu Lukića dijelilo svega nekoliko centimetara od povećana prednosti, ali nije bilo suđeno ovo veče izgleda.

Na pauzu se otišlo sa 1:0 za domaćina.

Drugi dio igre je počeo dinamično. Šut Kvržića sa ivice šesnaesterca završio je tik pored desne stative golmana.

Međutim, onda je uslijedio šok, u 53. minuti Klaksvik je došao do poravnanja rezultata – 1:1.

Samo dva minuta kasnije Borac je ponovo poveo, ali je VAR promijenio odluku radi ofsajda.

Međutim, sjajna akcija i fantastičan šut Stevana Savića u 82. minuti i Borac je ponovo poveo – 2:1.

Do kraja nije bilo promjene te se otišlo na produžetke.

Produžeci nisu mogli bolje da počnu ukoliko ste navijač “crveno-plavih”. Nebeski skok Majersa za vodstvo Borca od 3:1.

Ovim trijumfom banjalučka ekipa igraće grupnu fazu Lige konferencija.

Istorijski uspjeh ne samo za Borac nego za Banjaluku i Republiku Srpsku.