Fudbaleri Borca upisali su drugu pobjedu u Wwin ligi BiH.

Crveno-plavi su večeras u okviru 5. kola na Gradskom stadionu savladali ekipu GOŠK-a sa 3:0. Banjalučanima je ovo bila tek druga utakmica u prvenstvu i sada imaju šest bodova i čak tri utakmice manje. S druge strane, ovo je timu iz Gabele bio peti vezani poraz i jedini su bez bodova.

Puleni Mladena Žižovića su sjajne igre iz Evrope prenijeli i na domaće takmičenje. Od samog starta gledali smo dominaciju domaćih. Ipak izostale su velike prilike, a odbrana gostiju se uspjela odbraniti u prvom dijelu.

Ipak, u nastavku su gosti kapitulirali. Pritisak Borca je urodio plodom već u 54. minuti kada Dino Skorup glavom pogađa mrežu bivšeg kluba. Samo dvije minute kasnije riješeno je pitanje pobjednika. Za 2:0 pogađa kapiten Srđan Grahovac, ponovo na asistenciju Srećkovića. U 66. minuti gosti su igrali sa igračem manje nakon što je drugi žuti karron dobio Martić.

Do kraja je Borac rutinski priveo meč kraju, a u 73. minuti se u listu strijelaca upisao i Enver Kulašin kojeg je nesebično uposlio Marčetić. Moglo je biti još golova, ali gosti su ipak Banjaluku napustili sa tri gola u mreži.

Narednu utakmicu Borac igra 11. septembra ponovo u Banjaluci protiv Veleža. Radi se o zaostaloj utakmici 1. kola. Na tabeli vodi Sarajevo sa 12 bodova. Borac je trenutno šesti sa šest, ali i dva meča manje od Sarajeva.