Borac je nastavio niz dobrih rezulata u ligi BiH nakon što je uz dosta problema savladao Posušje 1:0 i tako došli do četvrte pobjede u nizu.

Uvodnih 20 minuta u Banjaluci proteklo je bez pravih prilika iako je Borac imao više loptu u posjedu.

Posušje je prijetilo iz tranzicije a udarce Brkovića i Rozića je zaustavio golman domaćih Mijatović.

Borac je zatim preuzeo inicijativu i bio tim koji je stvarao šanse. Prvo je pokušao Kortes, da bi udarac Kvržića zaustavila stativa, prenosi Glas Srpske.

Imao je šansu i Milan Makarić koji je glavom poslao loptu preko gola. Gosti su prvi zaprijetili u drugom dijelu. U 58. minutu nakon kornera dobru šanse propustio je Mandić.

Domaći su zatim uzvratili preko Nemanje Mihajlovića. Posušje je zatim imali veliku šansu. Maglica je probio po lijevoj strani vratio za Brkovića koji je šutirao preko gola.

Gosti su u 72. minutu ostali sa igračem manje jer je drugu žuti dobio Maglica. Borac je zatim krenuo još ofanzivnije i to im se isplatilo u 86. minutu.

Marić je loše reagovao nakon ubacivanja Kvržić i postigao je autogol za slavlje Borca.