Košarkaši Borca savladali su kao gosti ekipu Mege sa 90:89 (24:25, 28:32, 23:20, 15:12).

Bila je to veoma uzbudljiva i dramatična utakmica drugog kola ABA lige u kojoj se pobjednik nije znao do posljednjeg sekunda.

Borac je tako zabilježio drugi trijumf, a Mega drugi poraz.

Ekipe su se smjenjivale u vođstvu u prvoj četvrtini koju je Mega dobila poenom razlike (25:24).

Klackalica se nastavila i u drugoj, da bi Mega na odmor otišla sa pet poena prednosti.

Mega je vodila tokom cijele treće četvrtine u kojoj je imala u jednom momentu i 13 poena prednosti, ali su Čačani uspjeli da se vrate i meč učine dramatičnim.

Početkom posljednje četvrtine uspjeli su i da opet povedu, stigli su i do četiri poena prednosti (80:84), ali je Mega uspjela to da prestigne.

Nikola Topić, najbolji u redovima Mege, morao je na 2:48 prije kraja da napusti teren jer je imao raskrvavljen nos i nije se vraćao na teren do kraja.

I tako, Mega je na 1:43 prije kraja imala tri poena poslije koša Uroša Plavšića, ali on je u posljednjem minutu napravio nesportski faul.

Jedno bacanje pogodio je Birts i smanjio na 89:87.

Ronaldo Segu je na 43 sekunde prije kraja izjednačio, a potom pogodio i dodatno bacanje.

U posljednja dva napada, uslijedili su promašaji prvo Uskokovića, a potom i Maloveca i Borac je na kraju slavio.

Najefikasniji u pobjedničkojh ekipi bio je Ronaldo Segu sa 21 poenom uz šest skokova i tri asistencije.

Tajlan Birts je postigao 17, Aleksa Uskoković 12, a Filip Rebrača 11.

Kod Mege, Nikola Topić je postigao 28 i bio najefikasniji pojedinac meča, 16 je dodao Nikola Đurišić, a 15 Uroš Plavšić.