Najbolji teniser svijeta Novak Đoković pobjedom je započeo svoju ovogodišnju kampanju na Rolan Garosu savladavši domaćeg tenisera Pijer Ig Erbera sa 3:0 po setovima 6:4, 7:6, 6:4.

Prvi Đokovićev meč na pariskoj šljaci poslije ne tako dobre uvertire kada se pogleda čitav tok sezone do ovog moneta nije prošao loše.

Početni set je bio dosta rutinski. Sa jednim brejkom i sigurnim servisom on je otišao na stranu srpskog tenisera.

Izazovi i borbe sa vjetrenjačama započele su početkom drugog seta. Novak je odmah napravio brejk, ali onda nekoliko netipičnih grešaka i oni Đokovićevi čudni potezi kada gubi ravnotežu i Francuz je odmah uzvratio ribrejkom. Do kraja tog seta nije bilo previše uzbuđenja, serveri su čuvali svoje gemove. Nole nije imao prilika za brejk pa je set odlučen u taj-brejku kojeg je prvi teniser svijeta osvojio sa 7:3.

Đoković je u tom drugom setu izgledao dosta nervozno.

Treći set bio je neka zlatna sredina između prethodna dva. Srbin nešto stablinija, manje nrvozan, ali se sa druge strane Erber nije predavao te je na krilima domaće publike zadavao ozbiljne zadatke prvom na svijetu.

No, Đoković je pronašao način za trijumf maksimalnim rezultatom. Ruku na srce, nije ni Erber neka prepreka, ali je svakako protivnik po mjeri za prvo kolo kada još uvijek traje privikavanje na teren, uslove, klimu i slično.

U drugom kolu Đokovića očekuje Španac Roberto Karbaljes Baena.

Ovo će im biti treći međusobni duel, a Novak ima dvije pobjede u prethodna dva meča.