“Zmajevi” nastavljaju pripreme za SAD: Savez objavio informaciju o ulaznicama
Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u subotu, 27. juna, nastavlja pripreme za utakmicu osmine finala Svjetskog prvenstva protiv Sjedinjenih Američkih Država, koja će biti odigrana u četvrtak u San Francisku.
Nakon plasmana u nokaut fazu, izabranici Sergeja Barbareza dobili su nekoliko dana odmora poslije povratka iz Sijetla u bazu reprezentacije u Solt Lejk Siti. Slobodno vrijeme imali su i igrači i članovi stručnog štaba, a većina reprezentativaca ostala je u hotelu, gdje su se odmarali i punili baterije za nastavak turnira.
Stručni štab je u međuvremenu prilagodio plan rada narednom protivniku. Kako se utakmica protiv SAD igra u 17 sati po lokalnom vremenu, treninzi će narednih dana biti održavani u istom ili sličnom terminu, za razliku od prethodnog perioda kada su “zmajevi” trenirali ujutro zbog utakmica koje su počinjale u podne.
Reprezentativci Bosne i Hercegovine već pet sedmica borave u svojevrsnom karantinu, uz tek nekoliko slobodnih dana, pa je kratka pauza ocijenjena kao važan korak kako bi ekipa što svježija dočekala jedan od najvažnijih susreta na prvenstvu.
Istovremeno, Nogometni/Fudbalski savez Bosne i Hercegovine zahvalio se navijačima na velikom interesovanju i podršci koju pružaju reprezentaciji tokom Svjetskog prvenstva. Iz Saveza su saopštili da je zaprimljen izuzetno veliki broj zahtjeva za ulaznice za duel sa Sjedinjenim Američkim Državama, ali da je dodijeljeni kontingent bio ograničen i nije mogao zadovoljiti sve zainteresovane.
Distribucija ulaznica putem N/FS BiH je završena, a navijačima koji nisu uspjeli doći do karata preporučeno je da ih pokušaju kupiti putem zvaničnih FIFA prodajnih kanala. U Savezu vjeruju da će i u San Francisku veliki broj navijača Bosne i Hercegovine pružiti snažnu podršku “zmajevima” u borbi za plasman među osam najboljih reprezentacija svijeta.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima. Pridružite se našoj zajednici na Viberu.