Pacijent (42) helikopterom prebačen iz Banjaluke na VMA, uspješno izvedena složena operacija
Pripadnici Uprave za vazduhoplovstvo Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske tokom protekle noći realizovali su vanredni medicinski transport četrdesetdvogodišnjeg muškarca koji je zbog moždanog udara iz Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske u Banjaluci hitno prevezen na Vojnomedicinsku akademiju (VMA) u Beogradu.Iz MUP-a Republike Srpske saopšteno je da je transport uspješno izveden u saradnji sa Graničnom policijom BiH i Policijskom upravom Bijeljina, kojima su zahvalili na brzoj reakciji i pomoći.
Složena intervencija tokom noći
Po prijemu na VMA, pacijent je odmah podvrgnut složenoj intervenciji.
Pukovnik, profesor dr Predrag Đurić izjavio je za RTS da je pacijent primljen sa slikom infarkta mozga, nakon čega je tim interventnih neuroradiologa, koji su predvodili dr Maca Jovanovski i profesor dr Ranko Rainčević, izveo endovaskularnu trombektomiju – zahvat kojim se uklanja krvni ugrušak iz začepljenog krvnog suda.
– Pacijent je primljen sa znacima moždanog udara. Naši interventni radiolozi uspjeli su da otvore krvni sud, a pacijent je za sada stabilnog zdravstvenog stanja – rekao je Đurić.
Pacijent stabilno nakon operacije
Prema informacijama ljekara sa VMA, intervencija je uspješno obavljena, a pacijent je nakon operacije stabilan i nalazi se pod daljim ljekarskim nadzorom.
Hitni transport i brza reakcija medicinskih timova iz Banjaluke i Beograda omogućili su da pacijent u najkraćem roku dobije visokospecijalizovano liječenje, koje je kod moždanog udara od presudnog značaja.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima. Pridružite se našoj zajednici na Viberu.