Povodom Svjetskog dana muzike, koji se obilježava 21. juna, građani Banjaluke imali su priliku da uživaju u jedinstvenom muzičkom doživljaju zahvaljujući mini-koncertima Gudačkog orkestra Narodnog pozorišta Republike Srpske, održanim na više lokacija u gradu.

Jedan od najposebnijih nastupa upriličen je 23. juna tačno u podne u upravnoj zgradi kompanije m:tel, dugogodišnjeg prijatelja i podržavaoca Narodnog pozorišta Republike Srpske. Tom prilikom, hol kompanije pretvoren je u nesvakidašnju koncertnu scenu na kojoj su članovi Gudačkog orkestra održali ekskluzivan nastup za zaposlene.

Petnaestominutni koncert donio je predah od svakodnevnih poslovnih obaveza i podsjetio prisutne na snagu i ljepotu umjetnosti koja, bez obzira na prostor i okolnosti, uvijek pronalazi put do publike. Elegantni zvuci gudačkih instrumenata ispunili su moderan poslovni ambijent, stvarajući atmosferu koja je na trenutak spojila svijet kulture i poslovanja.

Da je riječ o događaju koji je ostavio snažan utisak, potvrdio je i dugotrajan aplauz zaposlenih, koji su na taj način zahvalili umjetnicima na nesvakidašnjem muzičkom poklonu. Ovaj koncert još jednom je pokazao koliko su važni prijateljstvo, saradnja i podrška kulturi, ali i koliko vrhunska umjetnost može oplemeniti svakodnevicu.

Nastup Gudačkog orkestra NPRS u m:tel-u bio je više od koncerta – bio je podsjetnik da muzika ima moć da povezuje ljude, inspiriše i uljepša dan, čak i usred radne sedmice.