Bivši guverner Ilinoisa Rod Blagojević izjavio je da predsjednik SNSD-a Milorad Dodik i predsjednik Srbije Aleksandar Vučić razvijaju odlične veze sa američkim predsjednikom Donaldom Trampom i da je snažno prisustvo srpskog naroda na Balkanu u nacionalnom interesu SAD.

Tramp, dodaje, traži nove prijatelje.

– Vjerujem da srpski narod ovdje u Srbiji i Republici Srpskoj treba da bude snažan saveznik SAD i da je u najboljem interesu SAD da se to dogodi – rekao je Blagojević.

On je dodao da su snažna i velika Srbija i snažna i velika Srpska dobre i za Ameriku da ponovo bude velika, zbog njenih interesa u Evropi i svijetu.

– Tramp je drugačiji. On ne prima naređenja od Evrope, poput Džozefa Bajdena i Baraka Obame, on je samostalan. On prepoznaje da je u američkom interesu da razvije snažne veze sa srpskim narodom u Banjaluci i Beogradu –  podvukao je Blagojević.

Blagojević je dodao da očekuje da će Tramp u bliskoj budućnosti popuniti prazninu u centralnoj i istočnoj Evropi nakon poraza Viktora Orbana u Mađarskoj i naći neku vrstu najboljeg prijatelja u ovom dijelu Evrope.

– Mogu da vidim dan kada Dodik može da bude novi Orban kada je riječ o njegovom odnosu sa Trampom i odnosima SAD i Republike Srpske –  rekao je bivši guverner Ilinoisa.