Radovi na izgradnji moderne “pamptrek” staze u novom gradskom parku kod Tržnog centra “Delta planet” su u toku, a kako kažu iz Gradske uprave za “Glas Srpske” završetak projekta planiran je do kraja jula, odnosno početkom avgusta, a u skladu sa vremenskim uslovima.

Ističu da projekat obuhvata i postavljanje urbanog mobilijara, javne rasvjete i hortikulturno uređenje prostora.

Prema njihovim riječima, radi se o posebno dizajniranom poligonu koji je prvenstveno namijenjen vožnji bicikala, ali će ga moći koristiti skejteri, roleraši, kao i rekreativci svih uzrasta.

Procijenjena vrijednost investicije iznosi oko 350 hiljada KM, a sredstva su obezbijeđena u budžetu grada i korištenje staze biće besplatno za sve građane.

Dodali su da izgradnja “pamptrek” staze nije povezana sa izgradnjom skejt-parka, jer je on planiran na drugoj lokaciji. Skejt-park će biti namijenjen, kažu nadležni, isključivo skejterima i biće izgrađen kao profesionalan prostor za rekreaciju, treninge i održavanje takmičenja.