Tražio ga INTERPOL: U Banjaluci uhapšen državljanin Srbije
Policija u Banjaluci uhapsila je državljanina Srbije D.U. za kojim je bila raspisana potjernica Interpola.
MUP Republike Srpske saopštio je da je državljanin Srbije uhapšen jutros u 7 časova.
– Policijski službenici Uprave kriminalstičke policije Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske su danas oko 7 časova, u Banjaluci lišili slobode lice inicijala D.U. državljanina Srbije, za kojim je od strane NCB Interpola Beograd bila raspisana međunarodna crvena difuzna potjernica zbog počinjenihkrivičnih djela krađa, teška krađa i prevara- saopšteno je iz MUP RS.
Dodaju kako će D.U. u zakonskom roku biti predat u nadležnost Suda BiH, radi provođenja postupka ekstradicije i predaje nadležnim organima Republike Srbije.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima. Pridružite se našoj zajednici na Viberu.