Okružnom javnom tužilaštvu u Banjaluci 23. februara ove godine prijavljen je novi slučaj policijske brutalnosti u Banjaluci.

Krivični zakonik Republike Srpske za pomenuto krivično djelo propisao je maksimalnu kaznu do tri godine zatvora, piše Srpskainfo.

– Službeno lice koje u vršenju službe, zloupotrebom svog položaja ili ovlaštenja drugog grubo zlostavlja, zastrašuje, tjelesno povrijedi ili uopšte prema njemu postupa na način kojim se vrijeđa ljudsko dostojanstvo, kazniće se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do tri godine – navodi se u KZ RS.

Prema nezvaničnim informacijama R.B. je pretučen u dvorištu porodične kuće.

Iz banjalučkog tužilaštva dodaju kako se predmet nalazi u radu i u fazi je povjera navoda podnesene prijave. Sada je samo nepoznanica da li je i ovaj Banjalučanin „poznat“ po prijavama ili ipak, nije.