Ujedinjena Srpska je korektivni faktor koji pokušava da deblokira Banjaluku, odnosno Skupšinu Grada. Pratimo politiku našeg predsjednika i tu nećemo ništa mijenjati, izjavio je Milenko Rosić, kandidat US za odbornika u banjalučkoj Skupštini.

Zajedno sa ostalim kandidatima, Rosić se u u Debeljacima družio sa mještanima tog naselja, kao i mjesnih zajednica Vrbanja, Ada, Česma i Starčevica.

Stanić je poručio da građani odlično reaguju na politiku Ujedinjene Srpske, na osnovu čega očekuju još bolji izborni rezultat nego prije četiri godine.

-U prošlom sazivu smo imali tri odbornika, sada očekujemo najmanje četiri. U tom slučaju niko ne bi mogao napraviti skupštinsku većinu, a da mi ne upravljamo Skupšinom. A, ako mi budemo pravljali Skupštinom, neće se moći desiti da neki otuđeni centri moći naređuju kada će biti sjednica, koje će tačke ići, a koje ne. Radićemo samostalno, srazmjerno onome kako radi Narodna skupština Republike Srpske – rekao je Rosić u ugostiteljskom objektu „Dand“ u Debeljacima.

 

Poručio je da US ima mnogo mladih i obrazovanih ljudi koji mogu uspješno da vode Skupšinu Grada.

-Očekujem da ćemo sa svojim brojem odbornika mi upravljati gradskom Skupšinom i da se neće ponavljati ono što smo gledali u prošlom mandatu. Ne zanima nas ko je kriv, oni neka se bore, mi imamo svoj put. Mi ćemo ih kanalisati ako napravimo rezultata kakav očekujemo – obećao je Rosić.

 

Kada je riječ o Debeljacima, kaže da je posebno vezan za tu mjesnu zajednicu jer se zajedno sa odbornikom Nevenom Stanić i u proteklom mandatu borio za rješavanje infrastrukturnih problema, poput asfaltiranja ulice Tešana Podrugovića.

 

Vesna Vipotnik, kandidat za odbornika u Skupštini Grada Banjaluka, predstavila je sugrađanima zdravstvenu politiku Ujedinjene Srpske, koja je već uveliko privukla pažnju javnosti, naročito u Banjaluci.

-Na listi US nalazi se nekoliko ljekara, magistara farmacija, i sama sam jedan od njih. Našli smo način kako smanjiti gužve na UKC Republike Srpske u Banjaluci. Znate da stanovnici najvećih gradova, poput Gradiške, imaju svoju bolnicu, dok Banjalučani imaju samo UKC koji je dostupan, ne samo građanima Banjaluke, nego i pacijenima širom Srpske. Tako da su tu najveće gužve. Nerealno je očekivati da ćemo u narednom periodu tako brzo izgraditi bolnicu u Banjaluci, ali možemo uvesti popodnevne smjene za mediciski tim. Znate da ljekari sa UKC i poslije radnog vemena na takav način komercijalno rade u privatnim zdravstvnim ustanovama. Zašto UKC ne bi postao konkurentan s obzirom da ima svoju medicinsku opremu i uslove za rad ljekara i u popodnevnoj smjeni. Dakle, da u popodnevnoj smjeni budu Banjalučani, a u jutarnjoj svi drugi pacijenti iz Srpske – izjavila je Vesna Vipotnik.