Mlada teniserka Tea Kovačević (14) iz Gradiška ostvarila je najveći uspjeh u karijeri osvojivši Evropsko prvenstvo u Mostu u Češkoj Republici za teniserke do 14 godina.
Ona je danas u finalu sa 2-1 u setovima pobijedila češku teniserku Janu Kovačkovu po setovima 6:7, 6:4, 6:4.Prethodno na turniru ostvarila je pobjede nad Sarom Mitevskom iz Sjeverne Makedonije 6-3, 6-4, Anom Piršer iz Austrije 6-0, 6-4, Andreom Olariu iz Rumunije 6-4, 7-5, Paolom Celorio iz Španije 6-4, 6-4, te u polufinalu nad Laurom Čulmskom iz Češke 6-4, 6-3.

Tea je postala prva teniserka iz BiH koja je došla do titule na EP u kategoriji do 14 godina, dok je Damir Džumhur 2010. osvojio EP u konkurenciji do 18 godina.

Evropsko prvenstvo za tenisere i teniserke do 14 godina ranije su osvajali Novak Đoković, Iga Švjontek, Ivan Lendl, Martina Hingis i Karlos Alkaraz Titulom u Češkoj teniserka iz Gradiške osigurala je završni Masters u Monte Karlu na kojem će igrati najboljih osam teniserki.