Nerman Fatić (ATP, 266) i Elijas Imer (ATP, 140) odigrali su vjerovatno meč dana u kvalifikacijama za Srpska open 2023., a na kraju je kao pobjednik na centralnom terenu izašao švedski teniser.

Šesti nosilac u kvalifikacijama je protiv bh. tenisera slavio nakon tri iscrpljujuća seta (3:6, 6:4, 6:0) .

Fatić je odigrao fantastičan prvi set, napravio je brejk na samom startu i onda rutinski sačuvao servis za 6:3 u prvom setu. Problemi za 266.igrača na ATP listi nastali su početkom drugog seta, kada Imer dolazi do brejka i prednosti. Fatić je pokušavao da vrati brejk, u nekoliko navrata je bio blizu, ali Šveđanin je odbio njegove napade i riješio set u svoju korist (6:4).

U odlučujućem setu bh. uzdanica kao da je ostao bez daha. Imer je odmah napravio brejk, ali i izdominirao do kraja meča. Treći set je dobio sa 6:2.